کامپیوتر و it

آموزش روش درست و اصولی تمیز کردن صفحه مانیتور و لپ تاپ

روش درست تمیز کردن مانیتور با دستمال نرم

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را پاک کنیم؟

مراقبت از لپ تاپ و رایانه و تمیز نگه داشتن صفحه نمایش و مانیتور، برای افرادی که کمی مثل من تنبل و بی حوصله یا پرمشغله هستند، ممکن است کاری دشوار باشد؛ چراکه خیلی ها روش درست و صحیح پاک کردن صفحه لپ تاپ و مانیتور را نمی دانند.

پاک کردن لکه و گرد و غبار های های روی سطح لپ تاپ و کامپیوتر، یکی از نکات مهمی است که در هنگام استفاده از لپ تاپ و رایانه باید رعایت کنیم. مانیتور و صفحه نمایش لپتاپ، حساسیت بالایی دارند و خیلی زود گرد و غبار و رد انگشتان از روی کیبود به صفحه می‎چسبد.

امروزه صفحه نمایش لپ تاپ های جدید، از ظرافت و حساسیت بالاتری برخوردار بوده و در تمیزکردن‎شان باید دقت و نکات ایمنی لازم را مدنظر قرار دهیم و نحوه صحیح تمیز کردن لپ تاپ را بدانیم، چراکه درغیر اینصورت و استفاده از روش های غیر اصولی، ممکن است دچار آسیب شده و یا خط و خش روی صفحه ایجاد شود.

نکاتی مانند جنس پارچه یا دستمال، ماده پاک کننده صفحه نمایش، نحوه میزان اسپری کردن روی صفحه، نحوه پاک کردن و میزان فشار و… از موارد مهمی هستند که باید در رعایت آنها دقت نظر کافی داشته باشیم.

قبل از هر کاری، ابتدا باید لپ تاپ یا مانیتور صفحه نمایش کامپیوتر خود را خاموش کنید (بهتر است آداپتور شارژر را هم از برق جدا کنید).

 

بهترین دستمال برای مانیتور لپ تاپ

تمیزکردن مانیتور لپ تاپ با دستمال کاغذیبرای تمیز کردن نمایشگر لپ تاپ، به یک پارچه نرم و لطیف نیاز داریم (هر پارچه ای مناسب پاک کردن صفحه نمایش نیست)، پس از دستمال کاغذی و بارچه های معمولی (که زبر و خشن هستند) به هیچ عنوان استفاده ننمایید.

پارچه های میکروفیبر (دستمال عینک و لنز)، یکی از بهترین گرینه ها هستند اما برای لکه های قدیمی و سفت و سخت خیلی قوی نیستند.

بهترین محلول و اسپری های پاک کننده برای لپ تاپ کدام است؟

برای پاک کردن صفحه نمایش نیازی نیست حتما از اسپری یا محلول های تمیز کننده استفاده کنید. می‎توانید دستمال را با مقداری آب شیرین نمناک کنید و روی صفحه بکشید.

درصورتی که لکه ها سرسخت هستند و ناچار به استفاده از محلول هستید، نمی‎شود از هر محلولی استفاده کرد. اسپری های شیشه پاک کن، تمیزکننده های سطوح، استون و آمونیاک، اتانول و متانول، متیلن کلراید و اسید اتیل برای پاکسازی صفحه نمایش مضر هستند و باید در مواد تشکیل دهنده محلول ها دقت کنید که محلول حاوی این مواد نباشد.

استفاده از ابر برای مانیتور

 

استفاده از یک ابری نرم (زبر و خشن نباشد) و مرطوب کردن آب میتواند لکه هایی که به صفحه چسبیده را به راحتی از بین ببرد.

محلول پاک کننده و اسپری های آماده تمیز کننده لپ تاپ

استفاده از محلول های آماده پاک کننده و تمیز کننده صفحه لپ تاپ یکی از بهترین گزینه هاست چراکه مخصوص این کار ساخته شده و کیفیت بیشتری در پاک کنندگی دارند.

اگر از محلول پاک کننده استفاده می‎کنید، از اسپری کردن بصورت مستقیم روی صفحه اجتناب کرده و بجای آن، کمی روی دستمال اسپری کنید و دستمال را روی صفحه بکشید و حتی الامکان سعی کنید که این کار را با کمترین فشار انجام دهید تا فشاری روی صفحه وارد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا برای حمایت از ما مسدودکننده تبلیغات را غیرفعال کنید!